BSMMMO 25.Dönem
Futbol Turnuvası
Musa CEVAHİR Sezonu

7. HAFTA SONUÇLARI

Sayın Üyemiz,

    Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 25.Dönem Musa CEVAHİR Futbol Turnuvası için çalışmalarımızı tamamlamış bulunmaktayız.

   Turnuvaya katılan takımların ekteki formu doldurarak ve istenen belgeleri ekleyerek en geç12 EKİM 2021Salı

Müracaatların; turnuva fikstürü ve katılım bedeli gibi hususların netleşmesi için bu tarihe kadar yapılması zorunludur. Başvuruda bulunan takımların sayısına göre, turnuvanın oynanma usulü tespit edilerek Katılım Bedelleri belirlenecektir. Katılım bedelini Bursa SMMM Odası veznesine ödemeyen takımlar turnuvaya katılamayacaktır. (13 EKİM 2021Çarşamba gününe kadar katılım bedelinin ödenmesi gerekmektedir.)

Kura çekimi 13 EKİM 2021 –Çarşamba günü saat 17.00 de oda hizmet binasında takım kaptanları veya temsilcilerinin katılımıyla yapılacak ve fikstür anında hazırlanıp odamız ilan panosunda ilan edilecektir.  Hazırlanan fikstür değiştirilemeyecektir.   Turnuva, 16 EKİM 2021-Cumartesi Günü 14.30’ da yapılacak törenle başlanacaktır.

Turnuvanın dostluk içinde geçmesini bekler, katılan tüm takımlara başarılar dileriz.

 

BSMMMO 25.Dönem Musa CEVAHİR Futbol Turnuvası TÜZÜK (KATILIM ŞARTLARI)

1-) Maçlar Şükrü Şankaya Futbol Okulu Tesislerinde yapılacaktır..Yüzüncüyıl, 520. Sk., 16120 Nilüfer/Bursa

2-) Takımlar turnuvaya başlamadan en az 7. en fazla 11 kişiyi geçmemek üzere oyuncu listesi verecektir.Verilen listede meslek mensubu dışında aşağıdaki ‘b’ bendinde açıklanan şekilde ‘1’ oyuncu ilave edilebilecek.

                 a) Meslek mensubu; S.M.,S.M.M.M.ler demektir. Ayrıca S.M-SMMM bitirme sınavını kazanmış olan kişilerin odada kaydı olmasa da meslek mensubu sayılacaktır.

                b) Meslek mensubu dışında ilave 1 oyuncu şunlar olabilecek;

b-1) Stajyerler: Odamıza turnuva öncesinde staja başlama sınavını kazanmış aday meslek mensubu statüsünde olmalı,

b-2) Bütün takımlar  kadrolarında 2 stajyer bulundurabilecekler ancak bu iki oyuncunun müsabakada sadece 1 tanesi görev alabilir.

b-2/a) BSMMMO nun düzenlediği futbol turnuvası son beş döneminde geçerli ve uygulanan tüzük hükümleri 2/b-3 maddesinde tanımlanmış olan “ilişkili kurum personeli” olarak takımların oyuncu kadrosunda yer almış olan oyuncular, değiştirilen bu tüzük hükümlerine göre oluşturulacak takımların oyuncu kadrosunda “2-a” bendi kapsamında, yer alabilir.

3-) Takımlar sahaya kaleci dahil 7(yedi) kişi ile çıkacaktır. Müsabaka süresince en fazla 5 oyuncu değişikliği yapılabilecek ancak oyundan çıkan bir oyuncu tekrar oyuna dahil olabilecektir.Bu durum oyuncu değişikliği olarak sayılacaktır.Bu kurala uymayan takım 3-0 hükmen yenik sayılacaktır.

4-) Takımların maça başlayabilme şartı en az 5 oyuncu ile olabilecek, listede yazılı olmak şartı ile oyun müddetince sayı 7 ye tamamlanabilecektir. Bu koşul oyuncu değişikliği sayılmaz.

5-) Müsabaka gün ve saatleri kesindir. Zamanında sahada hazır olmayan takım hükmen ( 3-0) yenik sayılacaktır. Bekleme süresini hakemtespit eder.

6-) Herhangi bir Maça çıkmayan takım sıralama derecesine bakılmaksızın çeyrek finalde  oynama hakkını kaybedecektir.

7-) Futbol Turnuvasının idaresini TERTİP KOMİTESİ yürütür. TERTİP KOMİTESİ; Turnuvaya katılan takım sorumluları arasından belirlenecek 7 kişi ile komisyon yürütme kurulundan oluşur. Tertip Komitesi Başkanı Çevre Sağlık ve Spor Komisyonu Başkanıdır.

8-) Takım idarecisi/Kaptan maçtan önce hakeme oyuncu listesini teslim edecektir.Liste haricinde oyuncu oynatılamaz ve oyuncu değişikliği yapılamaz.Liste vermeden maç başlamayacaktır.

9-) Müsabakalarda halen uygulanmakta olan futbol oyun kuralları geçerli olacak, ancak ofside kuralı uygulanmayacaktır. Ayrıca Taç atışları ayakla yapılacaktır. Serbest ve Çift vuruşlarda 3 metrelik yaklaşma sınırı geçerlidir. Out ve Kaleci degajlarında top yarı sahayı geçebilir,ancak direkt karşı takım kalesine giden top gol sayılmayacaktır. Maçı olumsuz etkileyebilecek herhangi bir dış etken ile seyirci hareketleri konusunda hakem uyarıcı ve maçı tatil konusunda yetkilidir.

Uyuşmazlık halinde itiraz ve çözüm mercii Tertip Komitesidir.

10-) Takımlar sahaya tek tip ve genel kurallara uygun kıyafetle çıkmak zorundadır. Forma benzerliği halinde hakem tarafından kura çekimi yapılacak ve bir takım yelekle mücadele edecektir. Kıyafet hakem tarafından onaylanırsa kabul edilecektir. Aksi halde kurala uymayan takım 3-0 yenik sayılacaktır.

11-) Müsabakalar 25' er dakikalık 2 devre halinde oynanacak ve devre arası 5 dk’lık dinlenme hakkı verilecektir.

12-) Turnuva sonunda dereceye giren takımların ödüllerini TERTİP KOMİTESİ, Turnuva bütçesi dahilinde belirler.

13-) Final grubundaki maçlarda beraberlik halinde süre 5 er dakikalık iki devre halinde 10 dakika uzar. Eşitlik halinde penaltı atışları yapılır. İlk beş penaltı atışı sonunda eşitlik bozulmaz ise penaltı atışlarını diğer oyuncular kullanmak zorundadır.

14-) Önemli sakatlık durumunda,eğer takım sahaya 7 kişi çıkamayacak durumda kalırsa tertip komitesine dilekçe ekinde sağlık raporuyla müracaat ve komitenin onayıyla kadrosuna tüzüğe uygun olacak şekilde oyuncu ilave ettirilebilir.Askerlik,evlilik vb özel durumlar olarak kabul edilir ve yeni oyuncu talebi için gerekçe olamaz. Kalecilere özel sakatlık durumunda belgelendirilmesi halinde 7 kişilik takım durumuna bakılmaksızın ilave oyuncu talebi kabul edilir. Ancak yeni kaleci kabul edildiğinde eski kaleci iyileşse bile o sezon tekrar forma giyemez.

15-) Takımlar, Turnuva devam ederken  herhangi bir haftada veya finallerde 11 kişilik oyuncu sınırını geçmemek koşulu ile takım listelerinde yer alan  meslektaş oyunculardan en fazla 2 tanesini çıkarabilir,yerine turnuva başlangıç tarihinden önce SMMM olma hakkını kazanan meslektaşlardan takım listelerinde yer almamış 2 meslektaş oyuncu transfer edebilir.

 

16-) Gruplarda iki veya daha fazla takımın puan eşitliği halinde öncelikle kendi aralarındaki maçlara bakılacaktır. Eğer kendi aralarındaki maç berabere bitmişse genel averaja bakılacaktır. Ancak genel averaj hesaplanırken maçlara çıkmayan bir takımla yaptığı müsabaka genel averaj hesabına katılmayacaktır. Eşitlik sürüyorsa en fazla gol atan takım,o da eşitse daha centilmen yani daha az kart görmüş takım üst sırada olacaktır. İkiden fazla takımın puan eşitliği halinde öncelikle üçlü dörtlü… averaja göre değerlendirme yapılacaktır.

17-) Belirtilmeyen durum ve konularda cereyan eden kural dışı hareketlerde Tertip Komitesi Kararı geçerlidir. Tertip Komitesi hakem raporunda belirtmese de her türlü centilmenlik dışı hareketleri cezalandırabilir.

18-) Turnuvaya katılacak takım, takım listelerinde sporcuların fotoğrafları olacağından Meslek mensupları dışında oyuncu olarak turnuvaya katılan stajyerlerin kimlik fotokopisi,evraklarla beraber başvurunun yapılması zorunludur. Önceki yıllarda turnuvada lisans çıkartmış olan oyuncular için resim istenmeyecek, eski lisansları kontrol edilecek ve lisansları sonraki turnuvalarda vize yapılarak geçerli olacaktır.

19-) ‘’Futbol Turnuvasına katılan takımların oyuncularının tümü tüzük hükümlerinin tamamını kabul etmiş sayılır. Oyuncular,  müsabaka öncesinde, esnasında ve sonrasında meydana gelebilecek her türlü olaydan sorumlu olup müsabakanın organizasyonuna ve güvenliğine ilişkin tüm talimatlara uymakla yükümlü olduğunu, tüm oyuncuların sağlık durumunun turnuvaya katılmaya ve gerçekleştirilecek müsabakalarda mücadele etmeye uygun olduğunu, müsabaka dâhilinde ve hazırlıkları esnasında gerçekleşebilecek sakatlık, yaralanma, ölüm v.b. olaylar sebebiyle BSMMMO nun sorumluluğunun olmadığını, oyuncuların tümü,  spor ahlakına, fairplay ilkelerine aykırı hareket etmeyeceğini, tutum ve davranışlarıyla BSMMMO ve mesleğin saygınlığını zedeleyecek eylemlerde bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.”

20-) Maçlara itiraz pazartesi 12.00 ye kadar yapılmadığında maç sonucu tescil edilmiş olur.İtirazlar,transfer talepleri tertip komitesine yazılı ve takım kaptanınca imzalı olarak yapılacaktır. İletişim ve tebligat; elden olabileceği gibi faks veya e-posta yoluyla olabilir.

21-) Kura çekiminde gruplara göre seri başı takımlar bir önceki yıl yarıfinal oynayan takımlardır. Final oynayan takımlar 2 ayrı grupta yer alır.

22-) Futbol Turnuvasının statüsü (2 grup, 4 grub Çift devreli Vb) müracaat sayısına göre değişebilir.

23-) Müsabakalarda standart halı saha ayakkabısı ile oynanacaktır. Krampon tarzı ayakkabı ile oynanmayacaktır.

24-) Sertaç KONYA,Bircan KILIÇ,İbrahimHOŞGÜL,NazanSEZENLER,MuratULUKAYA,SerdarÖZKAN,Doğan MÜFTÜOĞLU Tertip Komitesi Üyeliğine seçilmişlerdir.

 

           HAKEM RAPORUNA GÖRE CEZA YÖNETMELİĞİ

1-                  Hakeme karşı fiili tecavüze girişmek, teşebbüs etmek, kötü söz tehdit ve küfür etmek. (CEZASI-TURNUVADAN İHRAÇ)

2-                  Rakibine topsuz alanda kasıtlı harekette bulunmak  ( CEZASI- 3 MAÇ CEZA)

3-                  Rakibine küfür etmek yada tehdit etmek,rakibine yumruk atmak. (CEZASI-TURNUVADAN İHRAÇ)

4-                  Çift Sarı Karttan Kırmızı Kart görmek   ( CEZASI- 1 MAÇ CEZA)

5-                  Müsabakalarda aralıklı haftalarda 4 sarı kart görmek (CEZASI – 1 MAÇ CEZA) Grup maçlarından sonra sarı kart cezaları silinir.

6-                  Komisyona ve diğer kurallara hakaret etmek (CEZASI- TURNUVADAN İHRAÇ)

7-                  Direkt Kırmızı kart görmek. (CEZASI- 2 MAÇ CEZA)

8-                  Kural dışı (Takım Oyuncu Listesi dışında) futbolcu oynatma  (CEZASI- TURNUVADAN İHRAÇ)

9-                  Kural dışı (Takım Oyuncu Listesi dahil ) futbolcu oynattığı tespit edilen takım 3-0 dan farklı  mağlup olmuş ise maç sonucu tescil edilir. Aksi takdirde 3-0 hükmen mağlup sayılır.

10-               2 nolu maddeye göre ceza alan oyuncuaynı hareketinden dolayı tekrar ceza alır ise cezası 1 misli ağırlaştırılır. Örneğin (Cezası 3 maç iken Aynı Hareketini 2. kez tekrar ettiğinden dolayı cezası 6 maç)

11-               Verilen Ceza ve Kararlara itiraz mercii TERTİP KOMİTESİ dir. Değerlendirme sonrası tertip komitesinin vereceği karar nihai karardır.

 

 

                “ Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 25.Dönem  Musa CEVAHİR Futbol Turnuvası Tüzüğünü okuduğumuzu ve belirtilen kurallara uyacağımızı kabul ederiz." 

 

 

 

Tarih. ...../ …../ 2021                                                                        TAKIM ADI VE  TAKIM İDARECİSİ

ADI SOYADI

İMZA